Warszawa, 04.12.2019 (ISBnews) - Grupa Robyg otrzymała pozwolenie na budowę I etapu inwestycji Mój Ursus w warszawskim Ursusie. W tej fazie powstanie 185 lokali mieszkalnych, podała spółka.
"Zakończenie prac planowane jest na drugi kwartał 2022 r. Wszystkie lokale w standardzie, bez dodatkowych kosztów, zostaną wyposażone w system smart house - który podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz umożliwia obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Docelowo inwestycje realizowane przez Robyg na terenie Ursusa (Stacja Nowy Ursus oraz Mój Ursus) obejmą ponad 3000 lokali wraz z pełnym zapleczem infrastrukturalnym" - czytamy w komunikacie.
Robyg prowadzi już działalność deweloperską w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Posiada też teren inwestycyjny w Poznaniu umożliwiający wybudowanie około 1400 lokali. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki - zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 14 000 mieszkań, podano także.
"Obecnie w ofercie sprzedażowej grupy w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu znajduje się łącznie 1900 lokali - jest ona stale uzupełniana o nowe etapy i inwestycje. W Ursusie budujemy już drugi znaczący kompleks osiedlowy - Mój Ursus, po Stacji Nowy Ursus. To element szerokiego założenia urbanistycznego z ponad 3000 lokalami mieszkalnym i pełnym zapleczem infrastruktury towarzyszącej. Skala inwestycji i wszystkie udogodnienia - jak tereny zielone, drogi dojazdowe i lokale usługowe sprawiają, że będzie to swojego rodzaju miasto w mieście. Projekt zainteresuje z pewnością ludzi młodych - kupujących pierwsze mieszkania, zarówno singli, jak i młode rodziny z dziećmi, dodatkowo będzie także ciekawą propozycją dla inwestorów" - powiedziała dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Joanna Chojecka, cytowana w komunikacie.
Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 r. do maja 2018 r. W 2018 r. Robyg zakontraktował ok. 2 520 lokali.
(ISBnews)