Rosyjska telewizja informacyjna Rossija24 przekazała w wieczornych wiadomościach jedynie wypowiedzi prezydentów wygłoszone na początku spotkania.

Około dwóch godzin trwały rozmowy z udziałem delegacji obu stron. Następnie prezydenci rozmawiali w cztery oczy, a delegacje, w których składzie są premierzy Dmitrij Miedwiediew i Siarhiej Rumas spotkały się na roboczym obiedzie. Po obiedzie znów dołączyli do nich Putin i Łukaszenka.

Ze strony rosyjskiej w rozmowach uczestniczą ministrowie: finansów - Anton Siłuanow, energetyki - Aleksandr Nowak, gospodarki - Maksim Orieszkin. W składzie rosyjskiej delegacji są też wicepremier Dmitrij Kozak i wiceminister gospodarki, były ambasador na Białorusi Michaił Babicz.

Przed spotkaniem przypuszczano, że prezydenci mogą podpisać pakiet dokumentów dotyczących integracji gospodarek Rosji i Białorusi. Media podawały jako możliwą datę podpisania porozumień 8 grudnia, gdy przypada 20. rocznica zawarcia umowy o Państwie Związkowym Białorusi i Rosji. W piątek rozmowy przeprowadzili premierzy Miedwiediew i Rumas; o rezultatach ich spotkania nie poinformowano.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)