Jak poinformowała w czwartek podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile (wielkopolskie), sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy.

"Pilscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły podejrzanego o posiadanie narkotyków w postaci amfetaminy. Śledczy podczas zatrzymania zabezpieczyli ponad 6 kg substancji psychotropowych. Czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru została oszacowana na kwotę ponad 120 tys. złotych" – tłumaczyła Kowalska.

Jak dodała, na wniosek policji oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, sąd zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kiedy zatrzymany trafił do aresztu, policjanci z pilskiej komendy nadal zajmowali się sprawą.

„Funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Pile zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zabezpieczenie majątku 24-latka, zgromadzonego z pieniędzy za handel narkotykami. Policjanci zabezpieczyli nieruchomości oraz pojazdy o wartości ponad ćwierć miliona złotych” – wskazała Kowalska.

Jak tłumaczyła, mężczyzna chcąc ukryć zebrany majątek, kupował samochody oraz nieruchomości na inne osoby. Zarzuty usłyszało 5 osób.

„Policjanci zatrzymali te osoby w wieku od 22 do 53 lat, wobec których prokurator zastosował środki wolnościowe. 24-letni mężczyzna oraz pozostałe zatrzymane osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty prania pieniędzy”.

Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 8 lat więzienia. (PAP)

Autorka: Anna Jowsa