Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestował 25 mln euro (106 mln zł) w obligacje operatora Play, podała instytucja.

"Play, wiodący operator telefonii komórkowej w Polsce, rozszerzy swoją działalność dzięki udanemu lokowaniu pierwszej obligacji w walucie lokalnej wspieranemu przez EBOR" - czytamy w komunikacie.

Na początku grudnia P4 - spółka całkowicie zależna od Play Communications - podjęła decyzję o emisji nie więcej niż 1 500 niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 500 tys. zł każda i łącznej wartości nominalnej nie większej niż 750 mln zł, w ramach programu emisji obligacji.

Bank subskrybował obligacje w kwocie 25 mln euro. Środki z emisji tych papierów zostaną przeznaczone na finansowanie modernizacji sieci telefonii komórkowej i inwestycje w efektywność energetyczną w infrastrukturę mobilną spółki, podano także.

"Inwestycja wesprze modernizację mobilnej infrastruktury szerokopasmowej firmy za pomocą najnowocześniejszych energooszczędnych technologii, co przyczyni się do oszczędności energii i redukcji CO2. Ponadto Play planuje zdywersyfikować swoje dostawy energii w celu uwzględnienia źródeł odnawialnych poprzez uruchomienie sieci mobilnej na zieloną energię oraz testowanie paneli słonecznych i turbin wiatrowych pod kątem dostaw energii z miejsc" - czytamy dalej.

Reklama

Jako znaczący inwestor, EBOR odegrał ważną rolę w udanej emisji obligacji Play, stwierdzono w informacji.

"Wspieranie rozwoju lokalnego rynku kapitałowego jest jednym z priorytetów EBOR w Polsce, gdzie angażuje się zarówno jako główny inwestor, jak i partner w dialogu reformatorskim, na przykład przy opracowywaniu nowej strategii rynku kapitałowego w tym kraju. Do tej pory EBOR zainwestował w Polsce ponad 10 mld euro poprzez 422 projekty" - podkreślono w informacji.

Play to spółka w 100 proc. zależna od Play Communications, która jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2017 roku. Ma ponad 15 mln subskrybentów i udział w rynku na poziomie ponad 25 proc. na koniec września 2019 roku, podano także.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

>>> Czytaj też: Przymusowy wykup akcji Ergisu. GPW zawiesiła notowania spółki