Premier Mateusz Morawiecki na wniosek Karola Okońskiego, odwołał go ze stanowiska Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji oraz funkcji pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Okoński był wiceministrem od czerwca 2016 r. - czytamy.

Jak zaznaczył cytowany w komunikacie szef resortu cyfryzacji "minister Karol Okoński kończy swoją misję w sferze publicznej. Dziękuję mu bardzo za niezwykle owocną współpracę" - dodał.

"Umawiałem się z ministrem Zagórskim na pewne zadania na czas jednej kadencji. Udało się je wykonać" - powiedział Okoński. Dodał, że jeśli chodzi o kwestie związane z cyberbezpieczeństwem jesteśmy dziś w zupełnie innym miejscu, niż wtedy, gdy trzy i pół roku temu przyszedł do resortu. "Odchodzę w poczuciu dobrze wykonanej pracy" - dodał.

Reklama

W komunikacie przypomniano, że Karol Okoński odpowiadał w Ministerstwie Cyfryzacji m.in. za koordynację współpracy zagranicznej, rozwój rejestrów państwowych, kwestie związane z cyfrową tożsamością, wspólną infrastrukturą informatyczną państwa i otwieranie danych publicznych. Od roku był też pełnomocnikiem rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa podkreśla, że przede wszystkim Polska ma strategię, która jest podstawą dalszych działań zmierzających do podniesienia poziomu odporności kraju na cyberzagrożenia.