Spółka CD Projekt, twórca serii gier o Wiedźminie, podpisała porozumienie z autorem sagi Andrzejem Sapkowskim. Ma ono wzmocnić i przypieczętować wzajemne relacje.

„Zawsze podziwialiśmy twórczość pana Andrzeja Sapkowskiego, która była inspiracją dla zespołu Studia CD Projekt Red” – mówi cytowany w informacji prasowej Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt. „Wierzę że dziś rozpoczynamy nowy etap w naszej relacji” – dodaje.

>>> Polecamy: "Nie zwlekaliśmy z produkcją drugiego sezonu Wiedźmina". Wywiad z wiceprezes Netflixa

Jak czytamy w komunikacie prasowym spółki, "przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami. Podpisane porozumienie nadaje spółce nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu".

Ze względu na zawarte w umowie zobowiązania stron do zachowania poufności a także ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa, szczegóły zawartego porozumienia nie zostaną ujawnione.

Serial "Wiedźmin" stworzony na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego zadebiutował w piątek 20 grudnia na platformie Netflix. Zgodnie z zapowiedziami twórców zdjęcia do drugiego sezonu mają rozpocząć się w lutym 2020 r.

>>> Czytaj też: Witcher, nie Wiedźmin. Zyskaliśmy markę rozpoznawalną na całym globie