Walne zgromadzenie Ursusa o połączeniu z Ursus Bus przełożone na 11 lutegoWarszawa, 16.01.2020 (ISBnews) - Akcjonariusze Ursusa zdecydują o połączeniu ze spółką zależną Ursus Bus, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na dzień 11 lutego, przełożone z wcześniejszego terminu 21 stycznia.

"Walne [...] postanawia o połączeniu spółki ze spółka Ursus Bus [...] przez przejęcie polegające na przeniesieniu całego majątku spółki przejmowanej, tj. Ursus Bus [...] na spółkę przejmującą, tj. Ursus [...] na warunkach określonych w planie połączenia z dnia 20.12.2019 roku" - czytamy w projekcie uchwały.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Ursus Bus S.A. wchodzi w skład grupy kapitałowej POL-MOT Holding S.A.. Firma ze 100%-owym polskim kapitałem, została utworzona w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na nisko i zero-emisyjne środki transportu publicznego. Od początku swojej działalności Ursus Bus produkuje autobusy o napędzie elektrycznym, trolejbusy i niskoemisyjne autobusy z silnikami diesel Euro 6.

(ISBnews)