Wiceminister wyjaśnił, że resort zdrowia wykorzystuje modele matematyczne przygotowane "w oparciu o ogólnie znaną szybkość rozprzestrzeniania się banalnych infekcji wirusowych". Jednak nowy koronawirus nie jest przebadany do końca - podkreślił.

Krajewoj ocenił, że na stworzenie szczepionki potrzebnych jest od dwóch do pięciu miesięcy, ale jest do tego niezbędny szczep wirusa, a Rosja go nie ma.

31 stycznia poinformowano o dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem w Rosji. Wykryto go u dwojga obywateli Chin przebywających w azjatyckiej części Rosji: w Kraju Zabajkalskim i w obwodzie tiumeńskim. Nowy przypadków dotąd nie wykryto - poinformowały władze we wtorek rano.

W Chinach według danych opublikowanych we wtorek przez państwową komisję zdrowia liczba zainfekowanych wzrosła w poniedziałek do 20 438 osób. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dotychczas łącznie 426 osób. Przypadki zakażenia stwierdzono w 25 krajach - zakażonych jest tam w sumie 151 osób; poza ChRL zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. (PAP)