BAH rozpoczął prodcedurę szacowania wartości aktywów spółek z grupy


Warszawa, 21.02.2020 (ISBnews) - British Automotive Holding (BAH) podjął decyzję o rozpoczęciu procedury szacowania wartości określonych aktywów poszczególnych spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej w ramach skonsolidowanego sprawozdania finansowego, podała spółka.
"Przeprowadzenie procedury ma związek z bieżącymi analizami prowadzonymi przez zarząd emitenta, związanymi m.in. z trwającym przeglądem opcji strategicznych [...] i podjętymi w jej ramach decyzjami dotyczącymi rozwoju spółki (w tym rewizji planów inwestycyjnych), jak również z sytuacją na polskim rynku motoryzacyjnym (w szczególności rynku samochodów używanych)" - czytamy w komunikacie.
Spółka nie jest w stanie określić czasu trwania ww. procedury, jednakże planuje przekazać wstępną, szacunkową wartość aktywów w terminie nie późniejszym niż do 3 kwietnia 2020 r., podano również.
W styczniku br. BAH poinformował, że planuje rozwijać segment dilerski, budować nowy biznes w oparciu o umowę importerską z SsangYong i poszukiwać nowych obszarów rozwoju, jednocześnie z kontynuacją współpracy z Jaguar Land Rover.
British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.
(ISBnews)