Unimot uruchomił 7. stację Avia na UkrainieWarszawa, 04.03.2020 (ISBnews) - Unimot otworzył 7. stację pod marką Avia na Ukrainie, podała spółka.

"Kolejny raz możemy się pochwalić nowym obiektem w sieci Avia na Ukrainie i kolejny raz jest to obiekt na zasadach franczyzy, którego właściciel otwiera drugą stację pod marką Avia. Jest to dla nas ważny sygnał, który informuje, że marka Avia została pozytywnie przyjęta przez rynek oraz że daje wymierne korzyści biznesowe firmom prowadzącym stacje paliw" - powiedział dyrektor zarządzający siecią Avia w Polsce i na Ukrainie Robert Nowek, cytowany w komunikacie.

Nowa stacja Avia otworzyła się dla klientów przy trasie E40 pomiędzy Kijowem, a Żytomierzem na Ukrainie. Zlokalizowana jest w miejscowości Kalinovka vis a vis drugiej stacji Avia otwartej rok temu. Nowa stacja pracuje 24 godziny na dobę i oferuje 7 stanowisk tankowania w tym dwa stanowiska dla samochodów ciężarowych. Nowy obiekt oprócz sprzedaży paliw oferuje duży sklep o powierzchni 100 m2 zaopatrzony w moduł gastronomiczny oraz kącik kawowy Esenso Cafe. Na terenie stacji znajduje się także myjnia samochodowa oraz punkt wymiany opon, podano także.

Unimot uruchomił pierwszą stację paliw Avia na Ukrainie - w Kijowie - w czerwcu 2019 r.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

(ISBnews)