Simple będzie poszukiwać inwestora strategicznego - branżowego lub finansowego


Warszawa, 05.03.2020 (ISBnews) - Zarząd Simple, ze względu na dynamiczny rozwój, poprawiające się r/r wyniki finansowe oraz ambitne plany rozwojowe, został upoważniony przez radę nadzorczą do podpisania umowy z firmą doradczą PwC Advisory oraz reprezentowania spółki w procesie mającym na celu znalezienie inwestora strategicznego, podało Simple.
"Intencją emitenta jest przeprowadzenie analiz w obszarze możliwego pozyskania inwestora strategicznego (branżowego lub finansowego) zainteresowanego wsparciem rozwoju grupy kapitałowej emitenta w szczególności w obszarach kompetencyjnych oraz organizacyjnych" - czytamy w komunikacie.
W najbliższym czasie spółka zawrze umowę z doradcą, który odpowiadał będzie za realizację procesu analiz możliwości pozyskania inwestora strategicznego. Simple szacuje, iż okres analiz oraz ewentualne przeprowadzenie transakcji związanej z pozyskaniem potencjalnego inwestora obejmie okres około 6 miesięcy, podano także.
Mając powyższe na uwadze zaangażowanie potencjalnego inwestora strategicznego obejmowałoby przeprowadzenie zmiany w strukturze dotychczasowych akcjonariuszy, dodano.
Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 47,07 mln zł w 2019 r.
(ISBnews)