W tym roku otworzymy odcinek A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego - poinformował w czwartek na Twitterze resortu infrastruktury minister Andrzej Adamczyk w związku z podpisaniem umowy na zaprojektowanie i budowę autostrady A2 między węzłami Kałuszyn i Groszki.

"W tym roku otworzymy odcinek A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego" - napisał Adamczyk. "Autostrada A2 połączy zachodnią i wschodnią granicą naszego kraju. To inwestycja o istotnym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego Polski" - ocenił.

Zdaniem ministra Polacy "zasługują na bezpieczne i komfortowe drogi". "Dlatego m.in. realizujemy Program budowy 100 obwodnic i dofinansowujemy drogi samorządowe z Funduszu Dróg Samorządowych" - dodał.

Wiceminister w tym resorcie Rafał Weber podkreślił, że budowany jest spójny i nowoczesny system połączeń drogowych, zwiększane jest bezpieczeństwo i komfort podróży. "Kierowcy korzystają już z ponad 4000 km dróg szybkiego ruchu. Umowa, która dziś zostanie podpisana to kolejna inwestycja dla rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce" - zaznaczył Weber.

>>> Czytaj też: Polskie rzeki mają zmienić się w barkostrady. WWF: Koszt ich budowy przekracza korzyści

Reklama