Ultimate Games: 'Wishlist outstanding' w sklepie Steam to ok. 897 tys. osóbWarszawa, 12.03.2020 (ISBnews) - Liczba graczy oczekujących na zakup gier Ultimate Games w sklepie Steam ( wishlist) wynosi ponad 897 tys. graczy (tzw. wishlist outstanding), a liczba wszystkich dodań (wishlist additions) przekracza 1,4 mln graczy, podała spółka.

"Jednocześnie zarząd wyjaśnia, że wpływ na budowanie listy życzeń w raportowanym okresie miały m.in.:

a) liczne promocje na gry emitenta organizowane w sklepie Steam - zarówno promocje globalne jak i dedykowane, w których to okresach klienci (gracze) usuwają gry ze swojej listy życzeń;

b) premiery nowych gier spółki powodujące przyrost zapisów w okresie popremierowym;

c) publikacje nowych gier (preprodukcji) smitenta w sklepie Steam" - czytamy w komunikacie.

Lista życzeń - wishlist jest najważniejszym w ocenie zarządu spółki wskaźnikiem potencjału sprzedażowego gier na platformie PC, przypomniano.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2018 r.

(ISBnews)