Mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu Anna Józefiak-Materna poinformowała we wtorek, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem jednej z osób przebywających w noclegowni przy ul. Małachowskiego, w niedzielę podjęto decyzję o zamknięciu i odizolowaniu wszystkich osób przebywających w placówce.

Łącznie kwarantanną objęto 150 osób. Połowa z nich została przeniesiona do zbiorowego miejsca kwarantanny, a druga połowa została odizolowana w noclegowni przy Małachowskiego. Bezdomni poddani kwarantannie są pod opieką wolontariuszy ze schroniska Brata Alberta. Mają zapewnione trzy posiłki na dobę.

Dyrektor wrocławskiego MOPS-u poinformowała, że w porozumieniu ze służbami trwa poszukiwanie drugiej lokalizacji do przejścia zbiorowej kwarantanny. „Po przeniesieniu mieszkańców noclegownia, z uwagi na specyficzny profil swojej działalności, zostanie zdezynfekowana i ponownie uruchomiona” - przekazała dyrektor.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski