Prezes LPP: Kupujemy maski i wspieramy rząd przy zakupach w Chinach


Warszawa, 24.03.2020 (ISBnews) - LPP w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 kupuje w Chinach maski ochronne dla Polski za ponad 1 mln zł, poinformował ISBnews prezes Marek Piechocki.
"W styczniu my pomogliśmy ludziom w Chinach przesyłając im maski ochronne, teraz oni odwzajemniają nasz gest dobrej woli i pomagają nam sprowadzić do Polski maski, które dalej przekazujemy naszym rodzimym szpitalom. Pomimo trudności finansowych z jakimi przyszło nam się teraz zmierzyć, za kwotę ponad 1 mln zł kupiliśmy maski w ilości dwukrotnie wyższej niż to, co wysłaliśmy w styczniu do Chin. Kolejne partie dostaw trafiają już od ubiegłego tygodnia do szpitali zakaźnych w Polsce" - powiedział ISBnews prezes Marek Piechocki.
Piechocki dodał, że spółka wspiera także Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (KPRM) w dotarciu do partnerów w Chinach w celu dostawy w jak najkrótszym czasie najbardziej potrzebnych środków ochrony, tj. maski, płyny do dezynfekcji, kombinezony czy termometry.
"Dzięki naszej wieloletniej współpracy i relacjom z kluczowymi chińskimi producentami, aktywnie wspieramy teraz polski rząd w procesie zakupu oraz transportu produktów do Polski. Wiele z chińskich firm, które na początku roku otrzymały pomoc ze strony LPP, jak i ze strony innych europejskich firm i instytucji w tej chwili z własnej inicjatywy wspiera Polskę w akcji zakupu artykułów medycznych" - podkreślił Piechocki.
Poza zakupem masek dla polskich szpitali, LPP m.in. szyje aktualnie bawełniane maseczki dla personelu niemedycznego szpitali na Pomorzu i w Małopolsce. Ponadto przekaże kilkadziesiąt komputerów domom dla dzieci, aby młodzież mogła kontynuować zdalnie edukację. Pomorska spółka przeznaczy także 10% z obrotu swojej najnowszej kolekcji Joyful #Eco Aware, flagowej marki Reserved, na pomoc szpitalom zakaźnym w Gdańsku i Krakowie.
"Solidarność w walce z koronawirusem jest najważniejsza. Wspólnie z firmami z sektora walczymy o utrzymanie kilkuset tysięcy miejsc pracy. Jednocześnie nadal nie przestajemy wspierać polskiej służby zdrowia, bo - jak życie pokazuje - karma wraca" - podsumował Piechocki.
LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.
Marek Knitter
(ISBnews)