19 marca firma wstrzymała produkcję na dwa tygodnie. W wydanym w piątek komunikacie poinformowano o wydłużeniu tego okresu do 10 kwietnia.

Prezes zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen podkreślił, że sytuacja epidemiczna w Polsce jest wciąż w fazie rozwojowej. „Odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników nie pozwala nam dzisiaj na wznowienie działalności produkcyjnej w żadnym z 4 zakładów Volkswagen Poznań” – przekazał.

W komunikacie podkreślono, że wydłużenie okresu wstrzymania produkcji to także reakcja na zmniejszone zapotrzebowanie rynku na lekkie samochody dostawcze, jak również ryzyko braku płynności dostaw. Poinformowano również, że trwają rozmowy ze Związkiem Zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań.

Firma podała, że obecnie w swoich czterech wielkopolskich zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni zatrudnia ponad 11 tys. osób. W 2019 r. wyprodukowano w nich łącznie 266 tys. 127 samochodów dostawczych. W Poznaniu znajduje się także odlewnia należąca do firmy – w ub. roku wytworzono w niej 4,2 mln aluminiowych komponentów samochodowych.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel