Tauron rozważy rekomendowanie wypłaty dywidendy w 2021 r.


Warszawa, 02.04.2020 (ISBnews) - Tauron Polska Energia rozważy możliwość wypłaty dywidendy w przyszłym roku i podtrzymuje dotychczasową politykę w tym zakresie, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.
"Na pewno będziemy się mocno przyglądać możliwości wypłaty dywidendy w 2021 r. za rok 2020, mając na względzie to, że patrzymy na możliwości zapewnienia stabilnego finansowania i inwestycji. Zakładamy, że w 2021 r. wrócimy do rozważenia wypłaty dywidendy i będziemy kontynuować politykę dywidendową" - powiedział Wadowski podczas telekonferencji.
Przyjęta w 2016 r. polityka dywidendowa Taurona Polskiej Energii zakłada wypłatę przynajmniej 40% skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy w perspektywie długoterminowej. Według założeń polityki, pierwsza wypłata miała być możliwa w 2020 r.
Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.
(ISBnews)