Jak podała w komunikacie sieć, w związku z nałożeniem od 1 kwietnia nowych ograniczeń na branżę handlową, Auchan Retail Polska zweryfikowała przyjęte na czas epidemii procedury obowiązujące w sklepach sieci w całej Polsce, nowe godziny otwarcia wszystkich sklepów tj. od 6.30 do 21.00, a w niedziele handlowe od 6.30 do 20.00, aby zaoferować klientom więcej czasu na dokonywanie bezpiecznych zakupów.

"Podkreślając ważną rolę służb sanitarnych w obecnej sytuacji, w sklepach Auchan wprowadzono dla nich pierwszeństwo w zakupach" - czytamy.

Wskazano, że w godzinach od 10.00-12.00 w sklepie są przyjmowane i obsługiwane tylko osoby 65+. Dodano, że dostępność rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekujących, tak dla klientów, jak i pracowników, sieć wprowadziła od samego początku trwania pandemii.

Auchan podał, że nowe godziny otwarcia sklepów od 6.30 to dodatkowa opcja, dla tych klientów, którzy preferują poranne zakupy. "Można ich dokonywać także w godzinach popołudniowych i wieczornych, w których obserwujemy mniejszą liczbę klientów" - czytamy.

"Od początku trwania kryzysu koronawirusa najważniejsze dla Auchan jest zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia dla naszych pracowników i klientów. Mobilizacja i zaangażowanie naszych pracowników w tym czasie zasługuje na najwyższe uznanie - mówi, cytowany w komunikacie dyrektor generalny Auchan Retail Polska Gerard Gallet.

W komunikacie podkreślono, że "nieustannie, od chwili ogłoszenia zagrożenia koronawirusem, Auchan prowadzi kampanię informacyjną skierowaną zarówno do klientów, jak i pracowników, podkreślając wagę przestrzegania zasad higieny". (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt