Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka prasowa oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie Joanna Rarus, postępowanie przetargowe obejmuje trzy zadania.

„Pierwsze dotyczy remontu mostu przez rzekę Dęba w miejscowości Nowa Dęba na dk 9. Drugie zakłada remont mostu przez rzekę Gogołówka w miejscowości Klecie na dk 73. Ostatnie zadanie przewiduje remont mostu w Radymnie przez rzekę San, most znajduje się na dk 94” – dodała.

Rzeczniczka wyjaśniła, że mosty muszą być wyremontowane z powodu uszkodzonej nawierzchni. „Naprawy wymagają też chodniki, bariery, balustrady czy system odwodnienia” - zaznaczyła.

Warunki przetargu zakładają, że roboty będą prowadzone tzw. połówkami, czyli z zachowaniem jednokierunkowego ruchu na remontowanym moście.

Firmy, które są zainteresowane remontem mostów, mogą składać oferty do 22 kwietnia. Rarus podkreśliła, że przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty stosowane będą kryteria: cena (60 proc.) oraz gwarancja (20 proc.) i termin realizacji (20 proc.). Zaznaczyła przy tym, że planowany termin realizacji zamówienia to maksymalnie listopad 2020 r. (PAP)

autor: Wojciech Huk