Warszawa, 15.04.2020 (ISBnews) - Globalworth Foundation rozpoczęła działalność w Polsce, przeznaczając 200 tys. euro na finansowanie zaopatrzenia medycznego i posiłków dla trzech szpitali - w Warszawie, Łodzi i Chorzowie, podała fundacja.
"W tych niezwykle trudnych czasach z dumą ogłaszamy uruchomienie Globalworth Foundation w Polsce i gotowość pomocy w walce z epidemią COVID-19. Na dobry początek wybraliśmy dwa szpitale - Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi i Szpital Specjalistyczny w Chorzowie. Kwota 200 000 euro umożliwi zakup 21 łóżek m.in. na oddziałach intensywnej terapii, 5 000 masek chirurgicznych, 2 600 kombinezonów ochronnych i 7 500 masek ochronnych (FFP2 i FFP3). Poza tym, razem z najemcami Hali Koszyki, postanowiliśmy przez miesiąc finansować i dostarczać 3 000 posiłków dla pracowników Szpitala Wolskiego w Warszawie" - powiedział CEO i CIO Globalworth Dimitris Raptis, cytowany w komunikacie.
Globalworth Foundation jest również zaangażowana we wspieranie walki z epidemią koronawirusa w Rumunii. W marcu tego roku przekazała 200 tys. euro Rumuńskiemu Czerwonemu Krzyżowi, aby pomóc w finansowaniu sprzętu medycznego. Zakupione zaopatrzenie trafiło do Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych "Prof.Dr. Matei Bals" w Bukareszcie, największej placówce medycznej specjalizującej się w leczeniu chorób zakaźnych w Rumunii, która stanowi pierwszą linię obrony w nagłym wypadku COVID-19. Do tej pory Globalworth Foundation przeznaczyła w obu krajach na pomoc w walce z COVID-19 ponad 550 tys. euro na siedem szpitali, podkreślono.
"W Globalworth jesteśmy przekonani, że powinniśmy działać tak szybko, jak to możliwe, starając się zminimalizować wpływ COVID-19 na nasze społeczności w budynkach w Polsce i Rumunii, a także na całe społeczeństwo, w którym żyjemy. Globalworth Foundation przez lata zrobiła wiele wspaniałych rzeczy w Rumunii i cieszę się, że teraz będziemy mogli pomagać również w Polsce" - dodał Raptis.
Fundacja Globalworth została założona w 2018 r. przez firmę Globalworth, największego inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, jako organizacja non-profit niezależna od działalności handlowej grupy. Misja fundacji polega na opracowywaniu projektów opartych na trzech filarach: ludziach, miejscach i technologii.
(ISBnews)