“Rząd federalny wspólnie z ubezpieczycielami kredytów tworzy tarczę ochronną o wartości 30 mld euro” - poinformowało w wydanym w czwartek oświadczeniu niemieckie ministerstwo finansów.

Rządowe środki mają zabezpieczyć kredyty firm transportowych. Politycy przewidują, że ze względu na pandemię Covid-19, dostawcy muszą liczyć się z sytuacją, w której klienci zarówno w kraju, jak i za granicą nie będą chcieli opłacić faktury za przewiezione towary.

“Dlatego zapewniamy 30 mld euro ochrony, aby zagwarantować, że ubezpieczyciele kredytów nadal będą ponosić odpowiedzialność za wszelkie opóźnienia w płatnościach i pomogą w utrzymaniu łańcuchów dostaw w Niemczech i na całym świecie” - przekazał w oświadczeniu niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier.

Tarcza antykryzysowa dla firm transportowych “jest kolejnym ważnym elementem obszernego pakietu pomocowego rządu federalnego mającego na celu dalszą stabilizację gospodarki” - podkreślił w oświadczeniu minister finansów i wicekanclerz Olaf Scholz. W ten sposób rząd zabezpiecza “płynny przepływ towarów“ - dodał.

>>> Czytaj również: Tarcza na bakier z unijnymi regułami. Dyskryminuje nierezydentów podatkowych