Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że egzaminy 8-klasistów, egzaminy zawodowe i egzaminy dojrzałości mogą odbyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca.

Dworczyk pytany o kolejne decyzje dotyczące otwarcia placówek oświatowych, odpowiedział, że precyzyjne terminy będą przekazywane w najbliższych dniach.

"Myślę, że jutro to będzie taki ważny dzień, po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego będziemy mogli spodziewać się kolejnych informacji, jeśli chodzi o sprawy oświatowe" - powiedział szef KPRM.

"Monitorujemy tę sytuację. Czy to nastąpi, mówię o tej ewaluacji i dalszych rekomendacjach, na przełomie tego i następnego tygodnia czy troszkę później, nie chciałbym w tej chwili przesądzać" - dodał.

Reklama

Szef kancelarii premiera podkreślał, że poszczególne decyzje będą komunikowane po zasięgnięciu opinii ekspertów, wówczas gdy dalsze kroki będą zasadne do podjęcia.

"Perspektywa tych kilku dni wydaje się prawdopodobna, że właśnie będziemy mogli kolejne informacje w tej sprawie przekazać" - zaznaczył Dworczyk.

Do niedzieli 26 kwietnia, z możliwością przedłużenia, zamknięte pozostają szkoły, uczelnie, przedszkola i żłobki. (PAP)

autor: Mateusz Roszak