Creepy Jar: Sprzedaż gry 'Green Hell' przekroczyła 700 tys. sztuk


Warszawa, 28.04.2020 (ISBnews) - Sprzedaż gry "Green Hell" studia Creepy Jar osiągnęła poziom ponad 700 tys. sztuk, podała spółka.
"Zarząd Creepy Jar informuje, iż zgodnie z danymi sprzedażowymi otrzymanymi od Valve Corporation, od daty premiery 'Green Hell' w trybie wczesnego dostępu tj. od 29 sierpnia 2018 r. łączna sprzedaż brutto gry poprzez platformę Steam przekroczyła poziom 700 tys. sztuk sprzedanych egzemplarzy" - czytamy w komunikacie.
Jednocześnie spółka podała, że według stanu na dzień 28 kwietnia 2020 r. lista graczy nadal oczekujących na zakup "Green Hell" przekroczyła 765 tys. osób (wishlista).
"Blisko miesiąc od premiery gra nadal utrzymuje się w TOP20 Global Bestsellers na platformie Steam, bijąc przy tym swoje rekordy popularności - ponad 19,5 tys. osób grających jednocześnie. Survival przetrwania został doceniony przez graczy i posiada 85% pozytywnych recenzji" - czytamy w komunikacie.
"Green Hell" to gra w gatunku survival simulation. Jej akcja toczy się w amazońskiej dżungli, a gracz wciela się w postać bohatera, który musi przetrwać w tym trudnym klimacie.
Pełna wersja "Green Hell" - symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej - trafiła do sprzedaży 5 września 2019 r. Premiera trybu kooperacji (co-op mode; darmowa aktualizacja) gry miała miejsce 7 kwietnia 2020 r.
Creepy Jar jest producentem gier komputerowych, specjalizującym się w gatunku premium indie survival. Menedżerowie spółki mają doświadczenie z Techland. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2018 r.
(ISBnews)