Od 29 kwietnia br. uruchamiamy możliwość wysyłania przesyłek do kolejnych krajów, tj. do: Rosji, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Hongkongu, Korei Południowej, Tajlandii, Urugwaju i Brazylii - poinformowała na swojej stronie internetowej spółka.

Poczta dodała, że w związku z utrudnieniami na europejskich drogach oraz ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych w Polsce i za granicą spodziewane są opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do ww. krajów.

Wcześniej Poczta przywróciła m.in. wysyłanie listów ekonomicznych do Włoch, Austrii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii; listów priorytetowych i ekonomicznych oraz paczek do Estonii i Finlandii, a także listów i paczek ekonomicznych do Irlandii.

Przywrócono też możliwość wysyłania przesyłek zagranicznych do Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii. Rozszerzono zakres usług o przesyłki priorytetowe wysyłane na Ukrainę, Białoruś, do Czech, Słowacji, na Litwę i Łotwę.

Najszybciej spółka przywróciła wysyłanie przesyłek zagranicznych (bez przesyłek EMS) do Niemiec – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres; do Czech i na Słowację – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne); Ukraina – listy (ekonomiczne), listy polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS.

Reklama

Na Białoruś, Litwę, Łotwę oraz do Danii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii Poczta znów przesyła listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne. Z kolei do Meksyku, drogą morską – listy ekonomiczne. Natomiast do USA i Kanady, jak podała spółka, drogą morską – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

14 marca br. Poczta poinformowała o zawieszeniu w związku z epidemią przyjmowania wszelkich przesyłek do innych krajów.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, posiada sieć ponad 7500 placówek, filii i agencji pocztowych. (PAP)