"Proces wznowienia produkcji będzie miał charakter stopniowy wynikający z dostosowania organizacji pracy załogi do wymogów sanitarnych oraz wprowadzenia niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Poziom mocy produkcyjnych będzie wynikał z zapotrzebowania rynku na produkty spółki" - poinformował w komunikacie największy wieluński pracodawca.

Wyjaśniono, że podobnie jak w należących do grupy fabrykach we Francji i w Wielkiej Brytanii, przywracanie mocy produkcyjnych będzie następowało poprzez uruchamianie pracy na kolejnych zmianach.

Podjęta na początku kwietnia decyzja o czasowym wstrzymaniu produkcji w wieluńskich zakładach podyktowana była troską o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych spółki. Była też związana z negatywnym wpływem pandemii COVID-19 na kanały dystrybucji produktów oraz ograniczeniem skuteczności łańcucha dostaw niezbędnego do kontynuowania działalności operacyjnej.

Reklama

W czasie zawieszenia produkcji, na terenie fabryki prowadzono prace modernizacyjne i optymalizacyjne proces produkcyjny, które będą kontynuowane do dnia wznowienia działalności.

Założony w 1996 r. Wielton SA to największy producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Polsce i jeden z dziesięciu największych producentów w branży na świecie. W ramach grupy zatrudnia około 3,5 tys. pracowników, z czego 1,8 tys. w samym Wieluniu. (PAP)

Autor: Bartłomiej Pawlak