Warszawa, 04.05.2020 (ISBnews) - ATM Grupa odnotowała 30,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 27,8 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Zysk operacyjny wyniósł 34,89 mln zł wobec 30,64 mln zł zysku rok wcześniej.
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 249,04 mln zł w 2019 r. wobec 223,81 mln zł rok wcześniej.
"W 2019 roku na 43 antenach można było oglądać aż 61 produkcji grupy kapitałowej ATM Grupa. Łącznie wyprodukowaliśmy w minionym roku ponad 850 godzin programów. Pracujemy dla najpopularniejszych polskich stacji telewizyjnych m.in. dla TVP1, TVP2, Polsat, TV4, TV Puls, ale także dla stacji premium i tematycznych, takich jak HBO, Canal+ Discovery, AXN, czy History. W 2019 roku rozpoczęliśmy także współpracę z Netflixem. Nasz pierwszy serial dla tej popularnej platformy VOD nosi tytuł 'W głębi lasu' i jest adaptacją bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule. Premiera serialu przewidziana jest latem 2020 roku" - napisał prezes Andrzej Muszyński w liście do akcjonariuszy.
"Niestety, pomimo obiecującego początku roku, w dniu 13 marca 2020 roku minister zdrowia wydał rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w związku ze stwierdzonymi w Polsce zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2. Jeszcze przed jego ogłoszeniem, w celu zapewnienia bezpieczeństwa aktorom i ekipom realizatorskim, zarząd spółki ATM Grupa postanowił o zawieszeniu realizacji zdjęć na wszystkich planach produkcyjnych do odwołania, a jego anulowanie uzależnia w szczególności od rozwoju sytuacji. Nie wiemy, jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiologiczna i trudno prognozować jej wpływ na tegoroczne plany, jednak nie widzimy zagrożenia dla kontynuacji działalności spółki" - czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 21,94 mln zł wobec 16,32 mln zł zysku rok wcześniej.
ATM Grupa jest największym niezależnym producentem telewizyjno-filmowym w Polsce. Działa od 1992 roku i jako jedyna w branży posiada status spółki publicznej notowanej na warszawskiej giełdzie.
(ISBnews)