Empik Music ma być jedną z form zmonetyzowania niezwykle silnej pozycji marki Empik w segmencie sprzedaży kultury, głównie książek, filmów i muzyki – pisze portal Spidersweb.

Empik jest liderem w Polsce pod względem sprzedaży płyt na fizycznych nośnikach oraz plików mp3. Już wcześniej sprzedawał w sieci e-booki i audiobooki. Empik Music powstawało przez ostatnich kilkanaście miesięcy i ma być kolejnym krokiem na drodze do transformacji cyfrowej sklepu.

Empik Music ma posiadać prawa do streamingu pochodzące od takich wytwórni jak Sony, Warner i Universal. Polskie treści ma dostarczać e-Muzyka. Do tego należy dodać niezależnych globalnych dostawców muzyki.

Empik chce wyróżnić się na rynku współpracą z ekspertami muzycznymi i celebrytami, którzy mają tworzyć własne playlisty. Na platformie znajdzie się też 800 tys. tekstów piosenek oraz segment „karaoke”.

Znana sieć sklepów będzie starała się otworzyć małe miasta i wsie na streaming. W tym celu umożliwi wszystkim swoim klientom płatność za subkrypcję dowolną metodą.

Empik Music ma kosztować miesięcznie 19,99 zł. Trzymiesięczna subskrypcja to koszt 59,97 zł, półroczna 104,99 zł (17,5 zł miesięcznie), natomiast roczna 199,99 zł (16,67 zł miesięcznie).

>>> Polecamy: Pandemia to raj dla serwisów streamingowych. Netflix bije historyczne rekordy