ING BSK: Należy spodziewać się kolejnych korekt założeń makro do wynikówWarszawa, 08.05.2020 (ISBnews) - W kolejnych okresach możemy spodziewać się kolejnych korekt związanych ze wskaźnikami makroekonomicznymi, wpływającymi na rachunek wyników, poinformowała wiceprezes ING Banku Śląskiego Bożena Graczyk. Bank podał wcześniej, że negatywny wpływ zmian założeń makroekonomicznych na koszt ryzyka w I kw. 2020 wyniósł 146,7 mln zł.

Koszty ryzyka wyniosły 294,7 mln zł wobec 125 mln zł rok wcześniej. Bank podał w prezentacji, że negatywny wpływ zmian założeń makroekonomicznych na koszt ryzyka w I kw. 2020 wynosił 146,7 mln zł. Skumulowane koszty ryzyka wyniosły 67 pb wobec 53 pb w I kw. 2019 r.

"Należy traktować ten odpis jako wstępny, będziemy w II kwartale przyglądać się czynnikom makroekonomicznym" - powiedziała Graczyk podczas wideokonferencji.

"To wstępne oszacowanie na bazie danych, które są elementem konsensusu rynkowego, dostępnego na koniec kwartału. Bez ujęcia tych założeń makroekonomicznych, koszty ryzyka były na przyzwoitym poziomie zarówno w segmencie korporacyjnym, jak i indywidualnym" - powiedziała także.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 158,61 mld zł na koniec 2019 r.

(ISBnews)