Mbank pozostanie częścią grupy Commerzbanku – ogłosiła centrala banku we Frankfurcie w poniedziałek o czym poinformowała agencja dpa.

Commerzbank oświadczył, że z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem wycofuje się ze sprzedaży polskiej spółki zależnej. Niemiecki bank zachowa większościowy pakiet 69,3 proc. udziałów.

"Oczywiste jest, że sprzedamy aktywa tak cenne jak mBank tylko wtedy, gdy warunki będą odpowiednie" – przekazała w poniedziałek dyrektor finansowa Bettina Orlopp.

„Otoczenie rynku kapitałowego ukształtowane przez kryzys koronawirusowy nie pozwala nam na uzyskanie atrakcyjnej wyceny, która odzwierciedlałaby rzeczywistą wartość mBanku" – uzasadniła.

Commerzbank o tym, że zamierza sprzedać swój pakiet większościowy mBanku, poinformował pod koniec września 2019 r. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, wpływy ze sprzedaży miały pokryć m.in. koszty redukcji zatrudnienia i zamknięcia oddziałów. Proces sprzedaży miał zakończyć się w 2020 r.

„Nasza silna pozycja kapitałowa daje nam możliwość realizacji strategii +Commerzbank 5.0+ także bez sprzedaży mBanku i realizacji zaplanowanych na nią inwestycji” - poinformowała Orlopp. W lutym podczas prezentacji bilansu zarząd banku ogłosił, że zostanie zbadany „dalszy potencjał oszczędności”.

>>> Czytaj także: Znacznie trudniej o kredyt hipoteczny. Ceny nieruchomości mogą spadać