Akcjonariusze SimFabric zdecydują 26 czerwca o przejściu na rynek główny GPW


Warszawa, 29.05.2020 (ISBnews) - Akcjonariusze SimFabric podejmą na walnym zgromadzeniu zwołanym na 26 czerwca br. decyzję w sprawie przejścia spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka.
"W dniu debiutu na NewConnect zadeklarowaliśmy, że po przekroczeniu przez SimFabric SA kapitalizacji na poziomie 100 mln zł, uruchomimy procedurę przejścia na główny parkiet GPW. Ustalony poziom kapitalizacji został osiągnięty już drugiego dnia po debiucie w kwietniu tego roku. Ponadto, od kilku tygodni obserwujemy znaczący wzrost na akcjach naszej spółki. Obecna wycena wynosi ponad 140 mln zł. Potwierdzamy pełną gotowość, aby rozpocząć proces zmiany parkietu. Ostateczną decyzję podejmie, oczywiście, walne zgromadzenie akcjonariuszy. Wejście na GPW da nam lepszą możliwości pozyskiwania kapitału w przyszłości i z pewnością przełoży się na zwiększenie transparentności naszej firmy w oczach obecnych i przyszłych inwestorów. To z kolei będzie miało pozytywny wpływ na nasz dalszy, dynamiczny rozwój i wzrost pozycji spółki na konkurencyjnym rynku gier wideo" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej SimFabric Emil Leszczyński, cytowany w komunikacie.
Decyzja o zmianie parkietu notowań, jest możliwa dzięki podpisaniu największej w historii spółki umowy z koncernem Koch Media GmbH, podano także.
"Dzięki kontraktowi z Koch Media budujemy solidny fundament pod dalszy rozwój SimFabric. Stabilizacja jaką zyskaliśmy dzięki umowie, pozwoliła nam przyspieszyć decyzje dotyczące przejścia na główny parkiet GPW oraz uruchomić kolejny filar działalności, jakim są projekty mobilne" - powiedziała prezes SimFabric Julia Leszczyńska, cytowana w komunikacie.
SimFabric jest spółką zależną PlayWay, tworzy symulatory i gry komputerowe na komputery PC oraz urządzenia mobilne (iOS, Android). Od 2018 roku jest certyfikowanym producentem i wydawcą gier na konsole: Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. W kwietniu 2020 r. spółka debiutowała na NewConnect.
(ISBnews)