Warszawa, 03.06.2020 (ISBnews) - Punch Punk Games rozpoczął emisję akcji - chce pozyskać w dwóch transzach 1,5 mln zł, podała spółka. Pierwsza z nich kierowana jest do członków klubu149. Zapisy potrwają do 8 czerwca. Dzień później na platformie CrowdConnect.pl rozpocznie się drugi etap emisji. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na produkcję gry VR "Moonshine", wsparcie rozwoju działu work to hire spółki oraz zasilić produkcję gier w VR i symulacyjnych. Jeszcze w tym roku Punch Punk Games chce zadebiutować na NewConnect.
"Rozpoczynamy dziś pierwszą transzę emisji, w ramach tzw. silent round, z której chcemy pozyskać 1 125 tys. zł. Ofertę kierujemy do członków klubu149, a zapisy w tym etapie przyjmowane są do 8 czerwca. Dzień później - 9 czerwca - rozpocznie się kampania na platformie CrowdConnect.pl, gdzie będziemy chcieli pozyskać 375 tys. zł" - powiedział prezes Punch Punk Games Krzysztof Grudziński, cytowany w komunikacie.
Warunki składania zapisów zostaną opisane na CrowdConnect.pl. Jednorazowy zapis na akcje spółki w ramach drugiej transzy może wynosić maksymalnie 15 tys. zł. Łącznie w ramach emisji spółka zamierza pozyskać 1,5 mln zł.
"0,5 mln zł planujemy przeznaczyć na produkcję gry VR 'Moonshine', której premierę zaplanowaliśmy na 2021 rok. Pozostałe środki pozwolą wesprzeć budżety produkcyjne gier z gatunku symulatorów i VR. Pozostałe zasilą rozwój naszego działu work to hire. To już drugi raz, gdy korzystamy z opcji finansowania społecznego, mamy w tej dziedzinie już pewne doświadczenie i z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że taki model doskonale się u nas sprawdza" - dodał Grudziński.
Punch Punk Games jeszcze w tym roku zapowiedziało dwie duże premiery. Największą produkcją studia będzie "This is The Zodiac Speaking". Kolejnym flagowym projektem spółki ma być wersja VR "Drug Dealer Simulator", którego wydanie PC, w krótkim czasie, zarobiło ponad 1 mln USD. Na przyszły rok studio zaplanowało także premierę "Aidy". W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy swoje premiery będą miały m.in. wspomniany "Moonshine VR", "Yacht Mechanic Simulator" oraz "Fishing Simulator VR". Strategia firmy zakłada również tworzenie gier VR i symulatorów na zlecenie.
Punch Punk Games to studio założone w 2016 roku, które koncentruje się na grach o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania. Celem PPG jest zbudowanie studia klasy Indie Premium.
(ISBnews)