Jak czytamy w komunikacie, po upływie kadencji części członków rady UFG na kolejną kadencję powołano p.o. prezesa zarządu PZU Beatę Kozłowską-Chyłę, prezesa InterRisk Piotra Narlocha, Arkadiusza Wiśniewskiego z zarządu Generali Życie TU oraz prezesa TUZ TUW Piotra Zadrożnego.

"Rośnie rola Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, czego potwierdzeniem jest również skład rady Funduszu" – powiedział tuż po wyborze nowej rady jej przewodniczący Jarosław Matusiewicz, prezes UNIQA Polska. Przypomniał, że zgodnie z ustawą w skład rady wchodzą przedstawiciele zakładów ubezpieczeń, przedstawiciel organu nadzoru oraz przedstawiciel Ministerstwa Finansów.

Małgorzata Ślepowrońska, prezes UFG dodała, że "zarząd UFG i ja osobiście jesteśmy przekonani, że nowy skład Rady oznacza dla Funduszu doskonałą współpracę na rzecz całego rynku ubezpieczeniowego".

W komunikacie wskazano, że aktualny skład rady Funduszu przedstawia się następująco: Małgorzata Iwanicz-Drozdowska, Beata Kozłowska-Chyła, Michał Litwiniuk, Jarosław Matusiewicz (przewodniczący), Piotr Narloch, Rafał Stankiewicz (wiceprzewodniczący), Arkadiusz Wiśniewski, Agnieszka Wrońska i Piotr Zadrożny.

Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny zapewnia szczelność krajowego systemu obowiązkowych ubezpieczeń OC oraz stara się ograniczać liczbę nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów, poruszających się po polskich drogach. Prowadzi również ogólnopolską bazę danych ubezpieczeniowych, z której korzystają m.in. zakłady ubezpieczeń do celów taryfikacji umów i likwidacji szkód. UFG zajmuje się również wypłatą odszkodowań i świadczeń poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych, spowodowanych przez nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów oraz nieubezpieczonych rolników. UFG wypłaca również odszkodowania osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, w których sprawca szkody nie został ustalony. (PAP)