Postęp w rozmowach P4 i Polkomtelu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
6 października 2009, 03:00
/ST
Polkomtel zgodził się zrezygnować z wyłączności w świadczeniu usług roamingu krajowego P4 operatorowi sieci komórkowej Play – wynika z informacji DGP.

Stanowisko Polkomtela otwiera P4 drogę do podpisania analogicznej umowy z innym operatorem i stwarza szansę na obniżenie kosztów roamingu. – Bez komentarza – zgodnie mówią DGP Marcin Gruszka, rzecznik P4, i Adam Suchenek, rzecznik Polkomtelu. P4 i Polkomtel umowę o roamingu krajowym podpisały w czerwcu 2006 r. Dzięki niej klienci Play, gdy znajdują się poza zasięgiem nadajników tej sieci, mogą korzystać z usług, łącząc się z nadajnikami Polkomtelu. Nigdy nie ujawniono stawek ani treści umowy. P4 w prezentacjach informowało, że miesięcznie do kasy Polkomtelu wpływa z niej około 30 mln zł.

W tym roku P4 zaczęło starać się o renegocjowanie warunków umowy o roamingu, m.in. celem obniżenia stawek. Jednocześnie zainteresowało Urzęd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapisaną w umowie klauzulą wyłączności, czyli zapisem, że usługi roamingu krajowego klientom sieci Play może świadczyć tylko Polkomtel. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął w marcu postępowanie antymonopolowe w tej sprawie. – Postępowanie trwa – mówi nam Konrad Gruner z biura prasowego UOKiK.

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że P4, zanim podpisało w połowie 2006 roku umowę z Polkomtelem, równolegle rozmawiało m.in. z PTK Centertel, spółką z grupy Telekomunikacja Polska. I – jak twierdzą nasze źródła – nie wyklucza teraz powrotu rozmów z operatorem sieci Orange. – Bez komentarza – odpowiada Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP, na pytanie, czy takie rozmowy trwają.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Tematy: forsal
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj