O ile ubiegły rok upłynął pod znakiem spowolnienia, o tyle obecny może okazać się rokiem kupującego. Ceny od najwyższych poziomów spadły nawet o 20 procent, po kilku kwartałach przerwy deweloperzy znów zaczęli budować, a banki nieco chętniej pożyczają na zakup nowego M. Do tego należy wziąć pod uwagę, że od wielu lat na rynku nie było tak wielu mieszkań w budynkach oddanych do użytku.

>>> Czytaj też: Mieszkaniówka: Rekordu nie ma, ale są nadzieje

Co czwarte wystawione obecnie na sprzedaż lokum jest gotowe do prac wykończeniowych lub wprowadzenia. Gdyby nie wciąż niepewna sytuacja makroekonomiczna i mimo wszystko nie najniższe ceny, można by powiedzieć, że nadchodzące miesiące będą gratką dla szukających mieszkania.
Reklama

Duży wybór

Na co więc pozwolić sobie może osoba, która szuka lokum kosztującego 250 – 350 tys. zł? Wybór jak na tak wąsko określony przedział jest dość spory. Szukający mieszkania przez serwis TabelaOfert.pl znajdą ponad 800 lokali w takiej cenie. Stanowi to ok. 10 proc. wszystkich ofert zamieszczonych w tym serwisie.

Nawet 1,2 tysiąca lokali

Mieszkań wystawionych na sprzedaż w Warszawie jest jednak znacznie więcej. Według najnowszych wyliczeń firmy Reas na kupujących czeka ponad 12 tys. lokali. Gdyby przyjąć, że podobnie jak we wspomnianym serwisie internetowym mieszkania w cenie 250 – 350 tys. stanowią ok. 10 procent całości oferty, ich liczbę można szacować na 1,2 tys. sztuk. Osoby poszukujące lokum nadającego się do szybkiego wprowadzenia też nie powinny narzekać. Lokali, których budowa zakończy się najpóźniej w tym kwartale można znaleźć ponad 300.

Pełna treść artykułu: Mieszkania do 350 tys. zł czekają na kupujących

ikona lupy />
Za 350 tys. zł można liczyć na 2 pokoje na Bemowie Materiały prasowe / DGP