Ministerstwo Skarbu Państwa nie przewiduje dalszej prywatyzacji narodowego ubezpieczyciela PZU po tym, jak spółka przeprowadziła pierwotną ofertę publiczną 29,9 proc. istniejących akcji i zadebiutowała na GPW w środę - powiedział Aleksander Grad.

"W ogóle nie przewidujemy dalszej prywatyzacji PZU" - powiedział Grad podczas uroczystości debiutu PZU na GPW. Dodał, że ze względu na dobrą kondycję PZU spółka nie będzie też podwyższać kapitału.

Akcje PZU rosły w dniu debiutu w środę o godz. 9:51 na warszawskiej giełdzie o 13,12 proc. do 353,50 zł. Obroty wynosiły wówczas 2,3 mld zł. Tymczasem indeks WIG rósł w tym czasie o 1 proc. Na debiucie (o godz. 8:45) akcje PZU wzrosły o 11,7 proc. do 349 zł.

SPRAWDŹ AKTUALNY KURS AKCJI PZU

Oferta zakończyła się dziewięciokrotną nadsubskrypcją w transzy inwestorów instytucjonalnych. W transzy detalicznej akcje otrzymało 250 tys. inwestorów. Wśród inwestorów 59 proc. stanowią krajowi, a 41 proc. - zagraniczni. Wartość oferty wyniosła ok. 8,07 mld zł i była najwyższa w historii polskiego rynku kapitałowego.