Kolejny dzień spadków na parkietach w Europie

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
23 września 2010, 18:51
Indeksy na giełdach Starego Kontynentu po raz kolejny zakończyły notowania na minusie. Do kupna akcji inwestorów zniechęcały kiepskie dane makroekonomiczne napływające z europejskiej i amerykańskiej gospodarki.

Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji spadł o 0,09 proc., do 5 547,08 pkt. Niemiecki indeks DAX obniżył się o 0,38 proc. do 6 184,71 pkt. Francuski indeks CAC 40 stracił 0,65 proc. i wyniósł 3 710,61 pkt. Węgierski indeks BUX na zamknięciu spadł o 0,26 proc. do 22 748,70 pkt.

"Zwiększeniu skali korekty rysującej się nieśmiało od dwóch dni sprzyjały dziś dane makroekonomiczne. Zaczęło się od gorszych odczytów wskaźników aktywności gospodarczej w przemyśle i usługach strefy euro. Już po ich publikacji kierunek ruchu indeksów na europejskich giełdach był przesądzony. Dołożył się do tego spadek notowań kontraktów na amerykańskie indeksy. Sytuację przypieczętowała informacja o większej niż oczekiwano liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za oceanem" - mówi Roman Przasnyski, analityk Golf Finance.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: forsal.pl
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj