WIG20 na otwarciu spadł z rekordowych poziomów

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
1 października 2010, 09:30
Większość indeksów w Europie otworzyła się na plusach, spadł natomiast WIG20. Sesja giełdowa w Warszawie powinna przebiegać spokojnie w piątek, przynajmniej do czasu publikacji danych makro ze Stanów.

Brytyjski indeks FTSE100 po otwarciu notowań wzrósł o 0,50 proc. i wyniósł 5576,17 pkt., niemiecki indeks DAX zyskał 0,23 proc. i wyniósł 6243,10 pkt., a francuski CAC40 wzrósł o 0,23 proc., do 3723,89 pkt. Warszawski indeks benchmarkowy WIG20 stracił na otwarciu sesji 0,46 proc. i wyniósł 2603,30 pkt.

„Dzisiaj inwestorzy będą oczekiwać przede wszystkim danych z amerykańskiej gospodarki (indeks Uniwersytetu Michigan o 15:55 oraz indeks ISM dla przemysłu o 16:00). Do tego czasu możemy być świadkami spokojnej sesji" – poinformował analityk Krystian Brymora.

W czwartek WIG20 na koniec sesji pokonał rekord z ubiegłego piątku i zanotował najwyższe od dwóch lat zamknięcie (2615 pkt). WIG wzrósł o 0,87 proc. i wynosi 45236,72 pkt. Obroty wyniosły 2,02 mld zł.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: forsal.pl
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj