Rozpędza się do 300 km/h. Kilka dni temu ruszył w swoją pierwszą podróż z Tokyo do Shin-Aomori. Bilety na tę liczącą ponad 700 km trasę rozeszły się w 40 sekund. Mowa o Hayabusie - nowym japońskim superszybkim pociągu z serii bullet-train, czyli pociąg pocisk.
Hayabusa znaczy tyle, co sokół wędrowny, ponadto jest obecnie najszybszym pociągiem w Japonii. Oferuje podróż w warunkach znanych z podkładu samolotu. Czyli w rządach siedzeń 3x2 lub w wyższej klasie 2x2 i najwyższej 2x1. W planach jest podniesie prędkości tego pociągu do 320 km/h, co ma nastąpić wiosną 2013 r.
Aby obejrzeć galerię, kliknij w zdjęcie poniżej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: forsal.pl
Zobacz
|
