Goldman Sachs International ogłosił oficjalne otwarcie oddziału w Polsce. Bank deklaruje, że obserwuje olbrzymie zainteresowanie usługami bankowości inwestycyjnej i doradztwa finansowego ze strony naszych klientów w Polsce i chce ich efektywniej obsługiwać z warszawskiego biura.

"Postrzegamy Polskę jako strategiczny rynek. Otwarcie biura w Warszawie to kolejny kamień milowy w naszych staraniach by pogłębiać relacje z naszymi klientami w tym regionie" - powiedział Alexander Dibelius, odpowiedzialny w Goldman Sachs za Niemcy, Austrię, Europę Środkowo-Wschodnią i Rosję, cytowany w komunikacie.

Reklama

Warszawski oddział Goldman Sachs będzie wspierał swoich klientów w zakresie gwarantowania objęcia emisji akcji i papierów dłużnych, oferował doradztwo w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz wybrane usługi z zakresu zarządzania aktywami, podał bank. "Obserwujemy olbrzymie zainteresowanie usługami bankowości inwestycyjnej i doradztwa finansowego ze strony naszych klientów w Polsce. Posiadając zespół profesjonalistów w Warszawie będziemy w stanie efektywniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów" - powiedział dyrektor wykonawczy Goldman Sachs International odpowiedzialny za Polskę Artur Tomala, który stanął na czele warszawskiego oddziału.

Goldman Sachs International jest częścią Goldman Sachs Group, Inc., wiodącego, globalnego banku inwestycyjnego i firmy zarządzającej aktywami, która oferuje bogaty zakres usług finansowych szerokiej i zróżnicowanej bazie klientów obejmującej korporacje, instytucje finansowe, rządy oraz zamożne osoby prywatne. Główna siedziba banku, założonego w 1869 roku, znajduje się w Nowy Jorku. Ponadto Goldman Sachs posiada biura we wszystkich głównych centrach finansowych na całym świecie.