W czwartek agencje podały, że do końca tygodnia Grecja powinna zakończyć rozmowy z inspektorami z UE i MFW na temat średnioterminowego planu budżetowego i kolejnej transzy pomocy międzynarodowej.

"Dzięki pozytywnym informacjom z Grecji sesja była spokojna i złoty umacniał się, głównie do dolara" - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.

"Jutro kluczowe będą dane z USA na temat bezrobocia. Jeśli będą gorsze od spodziewanych to byłyby to kolejne dane z serii i mogą być przyczynkiem do pogorszenia nastrojów i umocnienia dolara. Jednak w sumie złoty powinien pozostawać w okolicach poziomu 3,95 zł/euro" - dodał.

W USA, o 14.30 zostanie podana stopa bezrobocia za maj. Oczekiwany poziom to 8,9 proc.

Rynek długu nadal jest w kręgu zainteresowań graczy, po udanej aukcji zamiany.

"Dzisiaj mieliśmy mniejsze obroty, ale ceny wyżej - na fali wczorajszej aukcji" - powiedział Marek Kaczor z PKO BP.

Ministerstwo Finansów na środowej aukcji zamiany sprzedało obligacje za 5.763,694 mln zł, a odkupiło papiery o wartości 5.729,258 mln zł.

"Widać, że z popytem na polski dług nie ma problemu. Scenariusz jest taki, że mamy serię złych danych z USA i inwestorzy zaczynają postrzegać, że do zapowiadanych podwyżek stóp może nie dojść wcale tak szybko i nie w takiej skali jak myślano" - dodał Kaczor.

"Cały czas mamy zlecenia na polski dług, w tym od inwestorów zagranicznych. Gracze nie biorą pod uwagę przyszłotygodniowego posiedzenia RPP, a globalne nastroje wspierają dług" - dodał.