Rosjanie kończą tranzyt swojej ropy przez Polskę

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
29 czerwca 2011, 02:28
Polski Naftoport nie zarobi na przesyle rosyjskiej ropy, bo na liście portów, przez które Rosjanie ślą surowiec na eksport nie ma Gdańska - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Jak wynika z informacji gazety, w najnowszym opublikowanym przez Transnieft planie eksportu rosyjskiej ropy w trzecim kwartale zabrakło Gdańska. Trzeba się pogodzić, że na rosyjskim tranzycie Naftoport przestanie zarabiać - mówi anonimowo przedstawiciel branży paliwowej.

>>> Czytaj również: Gaz spod Kutna podwoi polskie wydobycie

W ubiegłym roku tranzyt przez Gdańsk wyniósł 7 mln ton. Wówczas Naftoport osiągnął 40 mln zł przychodów, z czego 70 proc. pochodziło z tranzytu ropy.

>>> Polecamy: Odkryto gigantyczne złoże gazu w Polsce

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj