Grupa Orbis

Przychody Grupy Orbis w okresie styczeń-wrzesień 2011 r. wyniosły 621 mln zł i były o 0,5 proc. niższe niż w analogicznym okresie 2010 r. W samym III kwartale 2011 r. przychody wyniosły 224,5 mln zł, czyli spadły 0,1 proc. rok do roku - poinformował Orbis w komunikacie. Przychody grupy hotelowej Orbis w III kw. wzrosły o 1,7 proc. do 193,3 mln zł, a w okresie pierwszych trzech kwartałów 2011 roku zwiększyły się o 2,3 proc. do 530,2 mln zł. Spółka podała, że dane o przychodach będą podlegały weryfikacji w ramach sporządzania okresowego raportu finansowego.

Operator sieci hoteli Orbis podpisał ze spółką Emir 19 we wtorek przyrzeczoną umowę sprzedaży hotelu Francuski w Krakowie i liczy na wpłatę pozostałej części należności za tę nieruchomość, tj. 14,0 mln zł, dzisiaj, tj. 19 października, wynika z komunikatu spółki. "Łączna cena przedmiotu umowy przyrzeczonej, tj. prawa użytkowania wieczystego działki gruntu położonej w Krakowie przy ul. Pijarskiej 13, prawa własności budynku hotelu "Francuski" wraz z wyposażeniem oraz prawa do znaku towarowego 'Hotel Francuski', wyniosła 20.500.000 zł. Kupujący wpłacił już wcześniej 6.500.000 zł tytułem zaliczki na poczet ceny. Przekazanie nieruchomości uzgodniono na dzień 19 października 2011 roku pod warunkiem wpłacenia pozostałej części ceny tj. 14.000.000 zł na konto sprzedającego. Kwota ta została przygotowana na opłacenie transakcji przez Polski Bank Przedsiębiorczości SA" - głosi komunikat.

Boryszew

Reklama

Boryszew podejmie decyzję w sprawie budowy dwóch fabryk - o wartości kilka milionów euro każda - w Rosji w ciągu kilku miesięcy, zapowiedział wiceprezes spółki Paweł Miller. Za inwestycje w branży motoryzacyjnej odpowiadać będą spółki zależne Maflow i AKT. "Maflow rozmawia z Renault, który ma już fabryki w Rosji i jest na trzecim miejscu w sprzedaży samochodów. Podobne rozmowy prowadzi AKT z Volkswagenem. Rozważana jest budowa w Rosji zakładu produkującego plastikowe części dla koncernu VW" - powiedział Miller, cytowany przez "Puls Biznesu".

PKN Orlen

PKNOrlen, który posiada osiem koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce, wykona w poniedziałek (24 października) pierwszy odwiert - w Syczynie na terenie gminy Wierzbica, podała "Rzeczpospolita".>>>>

Platinum Properties Group

Platinum Project II - spółka zależna firmy deweloperskiej Platinum Properties Group, notowanej na NewConnect - uzyskał prawomocne warunki zabudowy dla swojej inwestycji biurowej w Poznaniu przy ul. Obornickiej, poinformowała spółka w komunikacie. "O zakupie spółki deweloperskiej, która była właścicielem działki o powierzchni 0,5 ha przeznaczonej pod zabudowę biurową, Platinum Properties Group poinformowała w maju br. Wysokość transakcji sięgnęła 15,4 mln zł. W ramach projektu PPG zrealizuje biurowiec klasy 'A'. Inwestycja jest zlokalizowana w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, gdyż ulica Obornicka, jest częścią Drogi Krajowej nr 11 i stanowi jedną z najważniejszych arterii wylotowych z Poznania" – czytamy w komunikacie.

Pekaes

Operator logistyczny Pekaes zamierza przeprowadzić skup akcji własnych stanowiących do 7,76% głosów na WZ. Skup odbędzie się w drodze wezwania – cena akcji została ustalona na nie więcej niż 8 zł za walor. Wartość transakcji wyniesie do 21 mln zł, podała spółka w komunikacie. „Skup odbędzie się poprzez wezwanie na sprzedaż akcji z zachowaniem proporcjonalnej redukcji zapisów. Taka formuła, zapewni płynność wszystkim inwestorom chcącym skorzystać z oferty. Pekaes zamierza odkupić z rynku nie mniej niż 5% i nie więcej niż 7,76% akcji stanowiących ogólną liczbę głosów na Walnym Zgromadzeniu" – czytamy w komunikacie.

Barlinek

NWZ Barlinka zdecydowało o upoważnieniu zarządu do podwyższania kapitału zakładowego, w ramach kapitału docelowego, w drodze jednokrotnej lub wielokrotnych emisji akcji, o maksymalną, łączną kwotę nie przekraczającą 108.877.500,00 zł w drodze emisji nie więcej niż 108.877.500 akcji, poinformowała spółka w komunikacie.
„Zarząd jest upoważniony do dokonywania podwyższenia kapitału zakładowego w okresie 2 lat od zarejestrowania przez właściwy sąd zmiany statutu, upoważniającej zarząd do podwyższania kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego" – czytamy w komunikacie. W uzasadnieniu do uchwały napisano, że upoważnienie zarządu do dokonywania podwyższenia kapitału zapewni spółce możliwość elastycznego i sprawnego działania w granicach określonych przez obowiązujące prawo i treść uchwały, co zwiększy szanse na rozwój spółki, w warunkach utrudnionego dostępu do finansowania oferowanego przez banki.

Grupa Lotos

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie zmienia terminu, wyznaczonego wcześniej na 16 listopada br., na złożenie ofert wiążących na 53,19% akcji Grupy Lotos, wynika z wypowiedzi wiceministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego. "Czekamy na oferty, nic się nie zmienia" - powiedział Budzanowski dziennikarzom w odpowiedzi na pytanie, czy termin składania ofert na Grupę Lotos zostanie przesunięty.

Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA utrzymali rekomendację dla akcji Grupy Lotos na poziomie "trzymaj", obniżając jednocześnie cenę docelową do 30,80 zł z 39,20 zł, wynika z raportu biura datowanego na 11 października. >>>>

Grupa Lotos zawarła z Neste Oil Oyj umowy o łącznej wartości ok. 702 mln zł w okresie ostatnich 12 miesięcy, poinformowała spółka w komunikacie.„Największą pod względem wartości spośród wyżej wspomnianych umów jest umowa na zakup przez Grupę Lotos paliw płynnych od Neste Oil Suisse, której szacunkowa wartość wynosi 62 mln zł" - czytamy w komunikacie.

PolAqua

Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA obniżyli cenę docelową dla akcji Pol Aqua do 6,3 zł i jednocześnie podtrzymali rekomendację "sprzedaj", wynika z raportu datowanego na 11 października. >>>>

PKNOrlen

Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA utrzymali rekomendację dla akcji PKN Orlen na poziomie "kupuj", obniżając jednocześnie cenę docelową do 42,50 zł z 51,00 zł, wynika z raportu biura datowanego na 11 października.>>>>

Netia

Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA utrzymali rekomendację dla akcji Netii na poziomie "kupuj", podnosząc jednocześnie cenę docelową do 6,50 zł z 5,70 zł, wynika z raportu biura datowanego na 11 października. >>>>

TPSA

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie zawieszające postępowanie w sprawie stwierdzenia wykonalności orzeczenia Trybunału Arbitrażowego w Austrii dotyczącego odszkodowania, jakiego od Telekomunikacji Polskiej (TPSA) domaga się duńskie DPTG, poinformowała TPSA. "Decyzją sądu wyrok częściowy wydany przez arbitrów w Wiedniu 24 sierpnia 2010 roku wciąż nie posiada na terytorium Polski mocy prawnej. To już kolejna decyzja sądu potwierdzająca słuszność działań podjętych przez TP w celu ochrony interesów spółki oraz jej akcjonariuszy. Prócz postanowień sądów okręgowego i apelacyjnego w Polsce, decyzje o zawieszeniu postępowania podjął w ostatnim czasie sąd w Holandii" - czytamy w komunikacie TPSA.

City Interactive

Europejska premiera gry komputerowej "Sniper: Ghost Warrior 2" została zaplanowane na 16 marca 2012 r., a amerykańska na 20 marca, poinformował jej producent City Interactive. Wcześniej, bo w lutym przyszłego roku, do sklepów ma trafić gra "Combat Wings: The Great Battles of World War II". >>>>

Multimedia Polska

Multimedia Polska ma 20 tys. klientów usługi połączeń telefonicznych WLR, z czego 20% to klienci biznesowi, poinformowała spółka w komunikacie. Firma podała, że liczba abonentów usługi telefonii rośnie o około 15-17% rok do roku, mimo odwrotnego trendu w branży. "Przychody uzyskane z usług świadczonych klientom biznesowym mają znaczący wpływ na wyniki finansowe segmentu telefonii stacjonarnej. W pierwszym półroczu tego roku wyniosły 65 mln zł, z czego 50%, czyli ponad 32 mln, przypadło właśnie na biznes" - powiedział prezes Andrzej Rogowski, cytowany w komunikacie.

>>> Zobacz też: Rekomendacje