Zielińska-Głębocka: Nie ma podstaw do luzowania polityki monetarnej

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
15 listopada 2011, 16:18
Dane o inflacji w październiku wspierają scenariusz stabilizacji w polityce monetarnej. Obecnie nie ma podstaw do jej poluzowania - oceniła w rozmowie z PAP Anna Zielińska-Głębocka z Rady Polityki Pieniężnej.

"Na pewno dzisiejsze dane wspierają scenariusz stabilizacji naszej polityki pieniężnej. Wszystkie projekcje, które znam informowały o tym, że ten wskaźnik będzie nadal wysoki. Spodziewałam się, że przekroczy 4,0 proc., ale poziom aż 4,3 proc. jest zaskoczeniem" - powiedziała Zielińska-Głębocka w rozmowie z PAP.

"Sugeruje to, że należy utrzymać dotychczasowy kierunek w polityce pieniężnej. Obecnie nie ma podstaw do jej poluzowania" - dodała.

>>> Czytaj też: GUS: Inflacja wyniosła 4,3 proc. r/r w październiku wobec oczekiwanych 4,0 proc.

GUS podał we wtorek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku wzrosły o 4,3 proc. w stosunku do października 2010 roku, a w porównaniu z wrześniem 2011 r. wzrosły o 0,7 proc.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj