Międzynarodowe przekazy pieniężne Western Union można w Pekao wysłać albo odebrać, nie wstając od komputera.
Współpraca Western Union i Pekao trwa już w Polsce od dawna. Do tej pory jednak przekazy można było realizować w wybranych 850 placówkach banku. – Umożliwienie wysyłania i odbierania przekazów pieniężnych WU za pośrednictwem bankowości elektronicznej to kolejne rozwiązanie, jakie wdraża bank, by nasi klienci mogli korzystać z bankowości w jak najbardziej nowoczesny i wygodny sposób – mówi Wojciech Pantkowski, dyrektor departamentu klienta detalicznego w Pekao.
Warunki transakcji w sieci różnią się od operacji w oddziale. W pierwszym przypadku obowiązuje niższy limit: 4 tys. zł lub 1,5 tys. dol. Za pośrednictwem placówki można wysłać lub odebrać 7499 dol. lub równowartość tej kwoty w złotych.
Western Union specjalizuje się w szybkich międzynarodowych przekazach pieniężnych. Działa w ponad 200 krajach, gdzie w sumie prowadzi 424 tys. placówek. W Polsce ma ich nieco ponad 1,6 tys. Korzystając z usług tej firmy, można wysłać pieniądze do dowolnej placówki Western Union, a po kwadransie odbiorca będzie mógł już je pobrać.
Najczęściej przekazy Western Union z Polski są realizowane do takich krajów, jak: Wielka Brytania, Ukraina, USA, Niemcy, Włochy. To też najczęstsze kierunki, z jakich przekazy są w Polsce odbierane. Nie brakuje jednak i krajów bardziej odległych, jak: Mauretania, Sierra Leone, Oman, Dżibuti, Botswana czy Surinam.