Japońska firma Fujitsu w tym roku wprowadzi na rynek szereg ciekawych ultrabooków i tabletów. Pierwsze z nich pojawią się w sklepach już w maju. Będą one pracować na systemach Windows 8 i Android.

Niedługo, bo prawdopodobnie już w maju, firma zaprezentuje dwa ultrabooki wyposażone w procesor Intel Ivy Bridge. Jego głównym zadaniem jest poprawa wydajności komputerów oraz żywotności baterii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami kierownictwa Fujitsu, to będą to jedne z pierwszych laptopów posiadających ten procesor. Ultrabooki te będą dostępne w kolorach srebrnym, czarnym i czerwonym.

Z kolei w czerwcu przedstawiciele Fujitsu mają zaprezentować dwa inne produkty - mainstreamowy tablet medialny z Androidem i mainstreamowy Slimbook. Mimo że określenia te brzmią może dosyć enigmatycznie i zagadkowo, to kryją się za nimi tradycyjny tablet z Androidem oraz niewielkich rozmiarów laptop o niskim poborze energii.

Ale to nie wszystkie niespodzianki, jakie Fujitsu przygotowało nam na ten rok. W dalszej kolejności, we wrześniu swą premierę będzie mieć hybryda tabletu i laptopa podobna do Asusa Transformera Prima. Nie jest jeszcze pewnym, w jaki system zostanie wyposażone urządzenie, ale można się spodziewać, że będzie to Windows 8, gdyż pojawić się on ma właśnie w czwartym kwartale roku. A, jak zapowiadało wcześniej kierownictwo firmy, właśnie w tym czasie swą premierę będzie miał pierwszy tablet sygnowany przez Fujitsu z tym systemem. Dodatkowo pod koniec roku zadebiutują również nowe innowacyjne i stylowe komputery stacjonarne typu all-in-one z ekranami dotykowymi. Prawdopodobnie one również wyposażone będą w system operacyjny Microsoftu.

Zatem, wygląda na to, że rok 2012 przyniesie nam wiele nowinek technologicznych. Przecież z pewnością również konkurencja Fujitsu nie spocznie na laurach i zaprezentuje nam kolejne elektroniczne zabawki.

Reklama