Z informacji przekazanych przez serwis "Digitimes" wynika, że tablet wyprodukowany będzie we współpracy z firmą Asus. Będzie on posiadał siedmiocalowy ekran i ma stanowić konkurencję przede wszystkim dla dwóch urządzeń: iPada mini i tabletu Amazon Kindle Fire. Tak jak one, będzie stworzony, by korzystać z treści pobieranych z internetowych sklepów, w tym wypadku ze sklepu Google Play (do niedawna Android Market).

O pojawieniu się na rynku tabletu tej marki mają świadczyć również informacje przedstawione przez dostawców urządzeń hi-tech z Dalekiego Wschodu. Zgodnie z nimi już w pierwszej połowie tego roku w sklepach pojawi się mały i tani tablet z Androidem.

Prawdziwość doniesień "Digitimes" potwierdza także niedawna wypowiedz prezesa Google, Erica Schmidta. W wywiadzie udzielonym włoskiej gazecie "Corriere della Serra" stwierdził on, iż "w ciągu najbliższych sześciu miesięcy firma planuje wprowadzić na rynek wysokiej jakości, bardzo konkurencyjny tablet."

Reklama

Zatem wszystko wskazuje na to, że wkrótce w sklepach pojawi się kolejny ciekawy i, co istotne, niedrogi, elektroniczny gadżet.