Firma Amazon wprowadzi w tym roku na rynek trzy nowe tablety. Uzupełnią one serię Kindle Fire. Tak wynika z raportu przygotowanego przez tajwański serwis "Taiwan Economic News".

Dwa z nich będą miały siedmiocalowe ekrany o rozdzielczościach, odpowiednio: 1024 x 600 i 1280 x 800 pikseli. Trzeci natomiast będzie posiadał ośmiocalowy wyświetlacz i zostanie wyposażony w matrycę o wysokiej rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Istnienie tego ostatniego wciąż pozostaje w sferze spekulacji oraz życzeń. Z pewnością jednak pojawienie się takiego urządzenia dostępnego za niewielkie pieniądze ucieszyłoby wiele osób dotąd wstrzymujących się z zakupem wymarzonego tabletu.

Wśród tych, jakże przyjemnych dla klientów doniesień, niestety brak jakichkolwiek informacji na temat wypuszczenia na rynek modelu z ekranem dziesięciocalowym, o którym swego czasu pojawiało się sporo plotek w internecie.

Przypomnijmy tylko, że flagowy produkt Amazona, tablet Kindle Fire odniósł już spektakularny sukces. Z czasem gadżet, powoli, acz sukcesywnie zdobywał popularność na rynku. Pod koniec kwartału, w którym urządzenie debiutowało, jego udział w rynku wyniósł aż 14 proc.

Tablet Amazon Kindle Fire wyposażony jest w siedmiocalowy ekran dotykowy rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1GHz, 512MB pamięci operacyjnej RAM, specjalnie przygotowany system operacyjny Google Android, 8 GB pamięci. Do tego wszystkiego kosztuje zaledwie 199 dolarów.