Rada nadzorcza włocławskiego Anwilu z grupy PKN Orlen powołała Krzysztofa Wasielewskiego na stanowisko prezesa spółki.

Jak poinformował Anwil w piątkowym komunikacie, decyzją rady nadzorczej, pełniący dotychczas obowiązki prezesa spółki Krzysztof Dzuba, będzie obecnie członkiem zarządu, dyrektorem finansowym.

Anwil podał, że rada nadzorcza spółki podjęła decyzje dotyczące zmian w zarządzie na posiedzeniu 8 maja. W komunikacie Anwilu podkreślono, że Wasielewski "jest ekspertem w dziedzinie zarządzania strategicznego w przemyśle" i "od wielu lat związany zawodowo z sektorem przemysłowym".

Reklama

Nowy szef Anwilu w latach 2008-11 był prezesem Mondi Corrugated Packaging, a wcześniej - od 1998 r. - pełnił funkcję dyrektora generalnego Smurfit Kappa Paper Sack Polska.

W skład czteroosobowego zarządu Anwilu, oprócz Wasielewskiego i Dzuby, wchodzą Krzysztof Kamiński - członek zarządu, dyrektor techniczny oraz Tomasz Zieliński - członek zarządu, dyrektor ds. strategii i działalności operacyjnej.

Dzuba pełnił obowiązki prezesa Anwilu od połowy kwietnia, po rezygnacji z tego stanowiska ówczesnego szefa spółki Remigiusza Paszkiewicza. Pod koniec kwietnia Paszkiewicz został pełniącym obowiązki prezesa spółki PKP PLK.

Anwil SA we Włocławku jest jednym z wiodących w Polsce zakładów w sektorze Wielkiej Syntezy Chemicznej. Spółka jako jedyna w kraju produkuje suspensyjny polichlorek winylu, wykorzystywany m.in. do produkcji granulatów, profili budowlanych, rur wodociągowych i kanalizacyjnych, a nawet drobnego sprzętu medycznego. Anwil jest też znaczącym producentem nawozów azotowych - saletry amonowej i saletrzaku. Wytwarza również chloroalkalia - chlor, podchloryn sodu, sól techniczną i kwas solny, a także wodorotlenek sodu w postaci ługu sodowego i sody kaustycznej granulowanej oraz płyty z PCW.

PKN Orlen posiada 94,5 proc. akcji Anwilu; pozostałe 5,5 proc. akcji należy do akcjonariuszy indywidualnych.