Konta oszczędnościowe w połączeniu z standardowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym to dobrana para. Wiadomo bowiem, że tradycyjne RORy są nisko oprocentowane (lub wręcz nieoprocentowane w ogóle), za to oprocentowanie nominalne dobrego konta oszczędnościowego może wynosić nawet 8,1%.

Co nowego w rankingu?

Osoby, które poszukują dobrej oferty konta oszczędnościowego powinny zapoznać się w z ofertą Banku Millenium. Od pierwszego czerwca do 20 sierpnia trwa tam bowiem promocja, dzięki której oprocentowanie może wynieść nawet 7% w skali roku! Wystarczy w tym czasie otworzyć nowe konto oszczędnościowe lub też wpłacić środki na konto już istniejące. Tak wysokie oprocentowanie do kwoty w wysokości 25 000 zł zagwarantowało Bankowi Millennium drugą lokatę w czerwcowym rankingu. Pieniądze można swobodnie wpłacać i wypłacać, a za otwarcie konta nie ponosi się żadnych kosztów.

Nie trzymaj pieniędzy na ROR. Nadwyżki przelewaj na konto oszczędnościowe. Znajdź najlepsze!

Niezmienny lider

Czerwcowy ranking nie zaskakuje, jeśli weźmiemy pod uwagę pierwszą lokatę. Po raz kolejny miejsce to zajmuje Deutsche Bank i db Konto Oszczędnościowe 24H. Siódme zwycięstwo nie zaskakuje, bowiem bank ten nadal oferuje oprocentowanie w wysokości 8,1% przy dziennej kapitalizacji odsetek (pomimo faktu, że nie uchroni ona nas już od podatku). Duży awans z dziesiątej pozycji na drugą zaliczył natomiast wspomniany Bank Millennium ze swoim Kontem Oszczędnościowym. Wszystkie nowe środki do wysokości 25 000 zł będą mogły zarobić nawet 7%. Tym samym bank BGŻ Optima ze swoim Kontem Oszczędnościowym (6,50% w skali roku) przesunął się z pozycji drugiej na, a zajmujące jeszcze w maju trzecią pozycję banki BNP Paribas i Bank DnB Nord wypadły ze ścisłej czołówki.

Ranking kont oszczędnościowych - kwota 10000 zł
Lp. Bank Nazwa produktu Oproc. nominalne Odsetki po podatku (w PLN)
1. Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe 24H 8,10%* 54,67
2. Bank Millennium Konto Oszczędnościowe (nowe środki) 7,00% 47,25
3. BGŻOptima Konto Oszczędnościowe 6,50% 43,87
4. BNP Paribas Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe 5,50%* 37,13
Bank DnB Nord Konto Oszczędnościowe 5,50% 37,13
5. Polbank EFG Rachunek Codzienny Sukces 5,00%* 33,75
6. Toyota Bank Konto Oszczędnościowe 4,85% 32,74
7. Meritum Bank Konto Oszczędnościowe 4,75% 32,06
8. Alior Bank Konto Oszczędnościowe 4,35% 32,06
9. Bank BPH Konto Oszczędnościowe Sezam Oszczędzam Plus 4,25%* 28,69
10. Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe 24H 4,09%* 27,61
Stan na 9 czerwca 2012 r., źródło: www.totalmoney.pl oraz strony banków * Kapitalizacja dzienna

Wielki powrót konta oszczędnościowego w eurobanku

Poza rankingiem znalazła się ciekawa oferta eurobanku, który powrócił do oferowania swoim klientom możliwości lokowania oszczędności na rachunku oszczędnościowym. Warto zapoznać się z tą propozycją. Rachunek Oszczędnościowy eurobank PROgres, to konto z oprocentowaniem zależnym od wysokości środków ulokowanych na koncie. Może ono wynieść nawet 5,05% (dla kwot powyżej 50 000 zł). Założenie tego konta możliwe jest tylko dla posiadaczy rachunków w eurobanku.

Załóż konto oszczędnościowe online!

Millennium powalczy o klientów?

Jedynym zaskoczeniem w czerwcowym rankingu okazała się druga lokata Banku Millennium. O tym jednak, czy tę pozycję utrzyma także w kolejnym miesiącu, dowiemy się dopiero w lipcu. A może ranking lipcowy zaskoczy nas nowym liderem? Przekonamy się już niedługo.