W nocy z poniedziałku na wtorek podczas łączenia wschodniej i zachodniej części stacji budowniczy natralifili na ciek wodny. Ruch na Wisłostradzie i moście Świętokrzyskim został wstrzymany do odwołania.

Jak powiedział PAP rzecznik konsorcjum budującego metro Mateusz Witczyński, obecnie trwają pracę nad oceną zniszczeń i wpływu zalania na najbliższą infrastrukturę.

"Za wcześniej na ocenę zniszczeń i stwierdzenie, ile potrwają utrudnienia. Nasi technicy badają skutki zalania i pracują nad rozwiązaniem" - dodał Witczyński.

Jak zaznaczył Witczyński, podczas zalania nikomu nic się nie stało. "Procedury bezpieczeństwa zadziałały bez zarzutu. Kierownik budowy poinformował wszystkie służby - na miejscu od razu pojawiała się m.in. straż pożarna i policja".

Ze względów bezpieczeństwa konieczne było wstrzymanie ruchu w tunelu Wisłostrady oraz na moście Świętokrzyskim. Rzecznik ZTM Igor Krajnow powiedział PAP, że utrudnienia zarządzone są do odwołania.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, autobusy linii 185 zostały skierowane na trasę objazdową, przebiegającą ulicą Dobrą. Na trasie objazdowej obowiązują wszystkie napotkane przystanki.

Przystanki Pomnik Syreny, Sokola oraz Wybrzeże Szczecińskie zostały zawieszone.

Autobusy linii 102, 162, N13, N14, N63 oraz N64, kursują objazdem przez Most Poniatowskiego.

Powiśle utknęło w korku, ruchem kieruje policja.

Stacja Powiśle składa się z czterech kondygnacji i obok stacji Nowy Świat należy do najgłębszych konstrukcji II linii warszawskiego metra. Jest to wymóg techniczny związany z przebiegiem linii metra po Wisłą.